My fanfiction and other random ramblings

Srebrna, Skald Arkadii (and thoughts on writing)

[PL] Narodziny – gwiazdy

leave a comment »

Czyli pierwsze elfy.

Gdy obudziliśmy się tego dnia, pierwsze ujrzeliśmy drzewa. Drzewa i ich liście, przeszywane promieniami słonecznymi. Plamy słońca kładły się na cudownie zielonej trawie, pachnącej ziemi, korze drzew, pełnych błękitach strumieni i na nas samych, zachwyconych otaczającym nas pięknem i sobą.

Jak dzieci cieszyliśmy się tym, co wokół nas żyło i rosło. Pośród drzew biegaliśmy, w radości pierwszej, nie znając jeszcze ich imion, nie umiejąc nazwać siebie wzajem, lecz ciesząc się pięknem otaczającego nas świata. Stawialiśmy niezgrabne, niepewne kroki w wielkim tańcu wszechrzeczy, gdy słońce powoli wznosiło się nad nasze głowy.

Południe, gdy słońce stało nad nami, oblewając blaskiem i ciepłem wszystko wokół, przywitaliśmy na skraju lasu. To, że las się kończy, zdziwiło nas, bo przywyknąć już zdążyliśmy do tego, że las jest wszędzie i tak nam się zdało, że jest wszędzie. Zatrzymaliśmy się, a w tych kilku udereniach serca słońce dotarło do zenitu i znów zaczęło wędrować, lecz tym razem po zachodniej stronie nieboskłonu. Jego długie, jasne promienie wdzierały się między pnie, tworząc cienie, w których kryliśmy się, zadziwieni nowym pięknem i krainą wzgórz, która rozpościerała się przed nami.

Szmaragdowe i niemal błękitne połacie ciągnęły się na setki i tysiące kroków, a za nimi najbystrzejsze oczy dojrzały inne lasy i inne wzgórza, a za nimi – cały cudowny świat.

Staliśmy więc tak, a słońce chyliło się ku zachodowi, a gdy czerwieniało już nad najdalszym wzgórzem, pobiegliśmy za nim, bez tchu, chcąc dogonić cudowne światło, zrozpaczeni, że już go nie ujrzymy.

Jednak zanim zdołaliśmy dobiec na szczyt pierwszego wzgórza, słońce zaszło.

Załkaliśmy z żalu, lecz nasze łzy obeschły szybko. Nad naszymi głowami pojawiły się pierwsze gwiazdy.

Advertisements

Written by Srebrna

2014/06/03 at 00:00

Posted in MUD/RPG

Tagged with , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: